V Mariboru so že na ogled prve razstave letošnjega Festivala fotografije Maribor, glavnina prireditev pa sledi do konca meseca. Podrobnosti na spletni strani FFM.

PROGRAM
RAZSTAVE:

  • 3. 9. ob 18.00, Sinagoga Maribor, Branimir Ritonja: Judovska pokopališča
  • 14. 9. ob 14.00, Razstavišče  IEI, Inštitut za ekološki inženiring, Ljubljanska ulica 9, Gero Angleitner MOSTOVI
  • 14. 9. ob 19.00, Galerija Media Nox. Nuša Košar, INFLACIJA ČASA
  • 15. 9. ob 19.00, Centralna postaja Maribor, Špela Škulj, We Reflect Light
  • 18. 9. ob 17.00, GALERIJA KREATIVNIH, Gosposka ulica 5,  Saša Kos – fotografije
  • 18. 9 ob 19.00, Kulturni inkubator – Tereza Kozinc – ŽIVA KNJIGA
  • 19. 9. ob 18.00, ArtKit, Branimir Ritonja – KRIV SEM
  • 20. 9. ob 18.00, Dijaški dom Lizike Jančar – MARIBOR PONOČI
  • 20. 9. ob 20.00, EPEKA, Bojan Golčar, USEDLINE IN SLEDOVI
  • 21. 9. ob 18.00, Fotografski muzej Maribor, Oskar Karel Dolenc – fotografije
  • 21. 9. ob 20.00, MišnicaGT22
  • 22. 9. ob 17.00, UKM Almira Čatović – SILVA, AVLA – Fotoklub Leskovac
  • 22. 9. ob 19.00,  Vetrinjski dvor, AVLA, Borut Krajnc – POLLITIKA
  • 22. 9. ob 20.00, Vetrinjski dvor, galerija Borut Peterlin – FLOWER POWER

23. 9. ob 19.00, Židovski trg, Maribor otvoritev festivala in otovoritve razstav:

  • Fotogalerijia STOLP: Sergiy Lebedynskyy TIHA JE UKRAJINSKA NOČ
  • Galerija DLUM: Janez Pelko OBJEKTIVNO BREZOBJEKTIVE
  • Galerija K18,  VEČEROVI FOTOGRAFI

26. 9. ob 11.00, razstavišče v Srednji gradbeni šoli in gimnaziji Maribor, razstava fotografij na temo VODA

28. 9. ob 18.00, v Arnoldovem kotičku OŠ Tabor I, v Mariboru, otvoritev razstave Andrej Udoč, Urbana mavrica

 

MULTIMEDIJA

GT22 – BlacBox in Fotogalerija STOLP – LightFlor:

23. 9. do 30. 9. 2017

Sodelujejo:
Alexsander Petrosyan, Rusija
Miroslav Predojevič, Srbija
Raul Villalba, Argentina
Tatsuo Suzuki, Japonska
Tomasz Wiśniewski, Poljska
Herman Čater, Slovenija
Branislav Brkić, Srbija
Roy Rozanski, Izrael
Vladimir Arsovski, Makedonija
Salvatore Matarzzo, Italija
Swart Ghosh, Indija
Matjaž Krivic, Slovenija
Gioergy Iliovski, Grčija
Taha Ahmad, Indija
Stanko Abadžić, Hrvaška
PREDAVANJA OKROGLE MIZE

  • 25. 9. ob 19.00, Fotografski muzej Maribor, Matej Peljhan – Drugačne perspektive in perspektive drugačnosti
  • 26. 9. ob 19.00, Salon uporabnih umetnosti, razgovori o fotografiji
  • 27. 9. ob 19.00, Studio FK Maribor, Sibilj Sejko
  • 30. 9. ob 19.00, Studio FK Maribor, razgovori o fotografiji