Sony v ponudbo objektivov serije E dodaja izjemno kakovosten APS-C zoom objektiv 18-135 mm F3.5-5.6 APS-C z veliko povečavo.
Nov kompakten in lahek objektiv E 18-135mm F3.5-5.6 OSS odlikujejo izjemna ostrina ter hitro, natančno in tiho samodejno ostrenje, zato je primeren za številne fotografske in video naloge. Sony, vodilni na svetu v digitalnem upodabljanju in največji proizvajalec slikovnih senzorjev na svetu, je najavil svoj 46. objektiv seriije E. Nov APS-C objektiv ima vsestranski razpon goriščne razdalje od 18 do 135 mm, največjo odprtino zaslonke F3.5-F5.6 ter optično stabilizacijo slike SteadyShot™.
Novinca (model SEL18135) odlikuje kompaktna, lahka zasnova. Velik je zgolj 67,2 mm x 88 mm in tehta vsega 325 g. Poleg tega se pohvali z veliko, 7,5-kratno povečavo optičnega zooma, ki pokriva širok razpon goriščnic 18 – 135 mm na slikovnem senzorju APS-C ali ekvivalentno 27 – 202,5 mm v 35-milimetrskem formatu. Objektiv je tako idealna izbira za Sonyjeve priljubljene fotoaparate s senzorjem APS-C, vključno z modeli α6500, α6300 in α6000 ter je izjemno uporabno orodje za široko paleto fotografskih situacij – od beleženja vsakodnevnega življenja, do portretov, pokrajine, narave in popotniške fotografije.
Objektiv E 18-135mm F3.5-5.6 OSS je izjemno oster od roba do roba skozi celoten razpon goriščne razdalje. Zahvala za to gre napredni optični zasnovi z asferično lečo in dvema steklenima elementoma z ekstra nizko disperzijo, ki zmanjšujeta aberacije. Z razmerjem povečave 0,29x in najmanjšo razdaljo ostrenja 0,45 m fotografom omogoča, da posnamejo čudovite fotografije približanih motivov s prijetno mehko neostrino ozadja (bokeh). V pomoč pri fotografiranju iz roke je tukaj še optična stabilizacija slike. Poleg tega z linearnim motorjem ponuja tudi hitro, natančno in tiho samodejno ostrenje, zato pri hitrem fotografiranju in snemanju videa odlično dopolnjuje številne Sonyjeve brezzrcalne fotoaparate.
Cena in razpoložljivost: objektiv SEL18135 bo v Evropi na voljo februarja 2018 po priporočeni maloprodajni ceni 650 evrov.
Sony α6300 zdaj na voljo tudi v srebrni barvi
Sony je najavil tudi novo barvno možnost za priljubljeno fotoaparate α6300. Ta bo z novim elegantnim sivim ohišjem na voljo februarja 2018 pri izbranih prodajalcih.